Leczenie objawów Rwy Kulszowej

Leczenie objawów Rwy Kulszowej

Kiedy pojawia się ból w obrębie okolicy biodra, lub krzyża diagnoza lekarska najcześciej wskazuje na przepuklinę krążka międzykręgowego. Diagnoza ta czesto jest oparta tylko o wywiad. Bardzo zadko ktoś z „ekspertów” stara sie zrozumieć stan pacjenta, poświęcajac choć chwilę na obserwacje ruchu chorego lub prostą palpację tkanek. „Chory” jest przestrzegany o powadze swojego problemu mogącego podobno dorosnąc nawet do paraliżu Bywa też, że zaleca się zabieg operacyjny.

Przerażeni pacjenci nie dostając żadnego konkretnego zalecenia są poddawani uporczywym i czasochlonnym farmakoterapiom, bądź zazwyczaj nieskutecznym zabiegom fizykoterapii.  Osoba z takim problemem nieżadko mocno podupada na zdrowiu psychicznym i fizycznym z powodu ograniczającego bólu. Nie można uprawiac sportu, spać, tracimy apetyt. Ostatecznie nadchodzi się stan bez jakiejkolwiek nadzei na poprawę. Pojawia się przewlekły bol i strach o przyszlośc..

Wbrew calemu temu strasznemu opisowi rzeczywistość jest dla nas dużo bardziej łaskawa. Bol w obrebie boku posladka promieniujący do nogi (szczególnie z boku uda) najczęściej pochodzi od nadmiernie napietego mięsnia, a nie kręgosłupa samego w sobie. Aby sie o tym przekonać, wystarczy, że gdy masz opisywany problem  ucisniesz okolice posladka ( z boku) a ból sie nasili i bedzie promieniował ku dolowi.

Za ten stan odpowiada nadmiernie przykurczony mięsień pośladkowy średni, którego zwyklym zadaniem jest odwodzenie uda oraz ustawianie miednicy w przestrzeni. Gdy miednica jest przekręcona w sposób niefizjologiczny dochodzi do dysfunkcji opisywanego mięsnia, co objawia się niedokrwieniem, a w konsekwencji bólem.

 

Leczenie objawów Rwy Kulszowej. Jak sobie radzić?

Zastosuj sie do wskazań z filmu – masuj posladek codziennie w celu maksymalnych efektów. Dodatkowo należy skupić sie na stabilizacji miednicy, bo tylko w taki sposób (cwicząc) na stałe naprawiamy swoje ciało i zapobiegamy kontuzjom mogącym wyniknąć w przyszłości


Czytaj więcej na purczynski.pl

Sprawdź naszą ofertę kursów na health-platform.online/