Misja Zdrowe Stawy 11.07.2024r

Misja Zdrowe Stawy to webinar, mający na celu przedstawienie i wytłumaczenie w obszerny sposób tego, jak 'odżywiać' prawidłowo stawy, jaka profilaktyka prewencyjna oraz naprawcza powinna zostać zastosowana dla utrzymania stawów w zdrowiu, a także jak ćwiczyć, aby trening wpływał korzystnie nie tylko na grupy mięśniowe, ale przede wszystkim właśnie na wzmocnienie stawów w Twoim ciele.

OPIS

Webinar Misja Zdrowe Stawy

Misja Zdrowe Stawy to webinar, mający na celu przedstawienie i wytłumaczenie w obszerny sposób tego, jak 'odżywiać’ prawidłowo stawy, jaka profilaktyka prewencyjna oraz naprawcza powinna zostać zastosowana dla utrzymania stawów w zdrowiu, a także jak ćwiczyć, aby trening wpływał korzystnie nie tylko na grupy mięśniowe, ale przede wszystkim właśnie na wzmocnienie stawów w Twoim ciele.

Żeby mówić o zdrowiu stawu należy spełnić kilka kryteriów, które wpływają na jego pracę względem sił fizycznych.
Staw musi posiadać prawidłową ruchomość i wykazywać odpowiednie naprężenia podczas wykonywania ruchu – mowa tu o prawie tensegracji – czyli o prawie rozkładania się napięć.
Aby mogło to nastąpić struktury stawowe musza być odpowiednio połączone z układem nerwowym – mówimy tu o tzw. biofeedbacku, lub kontroli motorycznej.
Kiedy któryś z tych warunków zostaje zaburzony, dochodzi do wypaczenia pracy, co w przebiegu czasu prowadzi do powstania zwyrodnień.
W swojej części Marek pokaże Ci, jak samodzielnie poprawiać ruchomość oraz kontrolę nad stawem – na przykładzie kilku stawów poznasz prawa, które można zastosować w obrębie każdej części ciała.

Dzięki tej wiedzy pozbędziesz się bólów oraz zwyrodnień !

W części dietetycznej wraz z Justyną pokażemy Tobie, które pokarmy mogą wspierać twoje stawy i kości, a które mogą zaostrzać objawy. Będziemy omawiać, jakie składniki odżywcze warto uwzględnić w diecie, aby wzmocnić struktury stawowe i kostne. Nie zabraknie również informacji na temat suplementów diety, szczególnie istotnych dla regeneracji chrząstki stawowej oraz redukcji stanów zapalnych.
Ponadto, Justyna poprowadzi Ciebie przez nieoczywiste przyczyny problemów ze stawami, których być może nie dowiedziałbyś się od lekarza. Dowiesz się, jak zmieniając swoją dietę, możesz skutecznie obniżyć stan zapalny, co jest kluczowe dla zdrowia stawów.
Przygotuj się na praktyczne wskazówki i nową wiedzę, która pomoże Ci zadbać o pełną witalność swoich stawów i kości. Dołącz do naszej podróży i odkryj klucz do zdrowych stawów.

Dołącz do naszego wydarzenia na żywo już 11 lipca 2024 roku o godzinie 19:30 aby dowiedzieć się, jak obszernie dbać od ZDROWE STAWY.

Każdy, kto weźmie udział w wydarzeniu na żywo, po jego zakończeniu otrzyma imienny certyfikat uczestnictwa.

Przed wydarzeniem, jeśli chcesz na bieżąco praktykować ćwiczenia razem z nami, przygotuj sobie miejsce w pomieszczeniu, w którym będziesz brać udział w webinarze.

Możesz też brać udział w webinarze, a po jego zakończeniu odtworzyć jego zawartość i właśnie wtedy wykonać ćwiczenia.

CZAS TRWANIA WYDARZENIA TO 90min

11.07.2024 19:30-21:00

 

CZAS TRWANIA WYDARZENIA TO 90min

11.07.2024 19:30-21:00

Organizują ten webinar Pd Poland Edu i Marek Purczyński

 

 

Prowadzi ten webinar

Trener personalny, fizjoterapeuta.

Trener personalny, fizjoterapeuta. Magister fizjoterapii, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, terapeuta manualny, szkoleniowiec trenerów personalnych, certyfikowany trener personalny REPS, Trener przygotowania motorycznego, instruktor Kulturystyki i Ćwiczeń Siłowych, instruktor Podnoszenia Ciężarów, sędzia i klasyfikator międzynarodowy Podnoszenia Ciężarów Osób Niepełnosprawych.

Udostępnij ten webinar!